MILASOO

Sztuka współczesna, obrazy z żywicy, luksusowe patery drewniane

Przywołaj do siebie piękno, odważ się wykreować własną unikalną przestrzeń.

Piękno poznajemy przez jego brak, jedynie na zasadzie kontrastu potrafimy rozpoznać co nim jest a co niekoniecznie wpisuje się w jego definicję. 

Aktualnie otacza nas pęd wytwarzania, nowoczesne technologie, stawiamy na skuteczność niemalże we wszystkim, oczekujemy rezultatów. Podczas, gdy ucieka nam harmonia we wszechświecie naszego życia, umyka nam piękno, które nie musi mieć żadnego konkretnego w naszym logicznym rozumowaniu zastosowania, ponieważ ono po prostu jest. 

Po co mielibyśmy zwracać się w stronę “nieużytecznego” piękna zapytacie ?

Ponieważ, każdy z nas dąży świadomie lub nie do harmonii, szczęścia, jedności ze światem, zależy nam na tym by naszym rodzinom oraz bliskim żyło się dobrze, by nasza planeta kwitła, zamiast się zapadać i niszczeć. Na rozkwit życia w naszym świecie, ma wpływ każda żyjąca istota, musimy mieć tego świadomość. 

Piękno i zachwyt jest tym co odczuwamy, tak naprawdę widzenie jest tylko cieniutką warstwą, powierzchnią, pod którą kryje się prawdziwa emocjonalna głębia. Dzięki temu, poszerza się nasza zdolność wykraczania poza granice świata widzialnego, zagłębiamy się w to czego nie da się opisać słowami, czego możemy doświadczyć jedynie my sami na swój indywidualny sposób. 

Za pomocą sztuki możemy wyrazić to kim jesteśmy, możemy zakomunikować innym swoją postawę wobec świata i najróżniejszych aspektów życia, możemy ukazać swoje wartości i przekonania. Kupując sztukę, już wyrażamy jasny komunikat, że ma ona dla nas znaczenie, że doceniamy pracę artystów, że świat wewnętrzny ma dla nas ogromną wartość. 

Korzystając z pomocy doradców, architektów, kuratorów, pamiętajmy by wczuć się w siebie i wybierać to co jest zgodne z nami, co spowoduje manifestacje naszych poglądów. Oczywiście praca takich osób jest niezmiernie ważna i pomocna, ale wymaga również naszego osobistego zaangażowania. Dzięki temu, będziemy w pełni usatysfakcjonowani a nabyte dzieło sztuki, w pełni spełni swoją rolę. 

Kiedy naszą intencją jest zakup obrazu, bądź innej dowolnej formy sztuki w celu upiększenia wnętrza, powołujemy do działania swój zmysł estetyczny, który tak naprawdę jest częścią każdego z nas.

Chcemy otaczać się pięknymi przedmiotami, by czuć się dobrze w swojej przestrzeni, bez względu na to czy jest to dom, mieszkanie, czy miejsce pracy. Pragniemy by w danym miejscu czuć było naszą obecność, by emanowała z niego “nasza” aura. Sztuka, oraz nasze pasje i zainteresowania to wspaniałe narzędzia/składowe do tego by zaspokoić tę naturalną potrzebę. 

Niektórzy przy wyborze kierują się nazwiskiem danego Artysty, jego osiągnięciami, życiorysem, tym co dokładnie dany obraz przedstawia.  Podczas gdy, dla innych nie jest to tak istotne, bardziej cenią sobie kolorystykę i spójność dzieła z wnętrzem, są również osoby które reagują na  to co ich w danej twórczości pociąga i przyciąga i w myśl tego podejmują swoje decyzje.

Intencją jest również chęć podarowania komuś wyjątkowego prezentu.

Nie ma wątpliwości, że obraz malowany ręcznie przez Artystę, lub inna dowolna forma rzemieślnicza, ma w sobie unikalne wartości. Każdy ruch  ciała i każda myśl są jedyne w swoim rodzaju i nie powtórzą się nigdy więcej. Istnieje mnóstwo alternatyw; elektronika, wycieczki etc. Stawiając na sztukę, “mówimy” znalazła(e)m dla Ciebie coś nietypowego, ponieważ wiem że jesteś niesamowicie wartościową osobą, która potrafi docenić głębię i piękno, która jest otwarta i pragnie poszerzać swoją świadomość.  W ten sposób dajemy również swój wkład w przestrzeń fizyczną i mentalną innych osób, a to co dajemy jest odbiciem nas samych. 

Jestem zwolenniczką harmonii i piękna do których dążę każdego dnia.

Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych upiększanie wnętrza za pomocą sztuki, może być wyzwaniem, jednak jest to piękna podróż w której bardziej niż idealnie dobrane dodatki liczy się to jak przedmioty znajdujące się w naszym otoczeniu z nami rezonują, jakie wywołują w nas emocje. W ten sposób znacznie prościej podejść do tematu jakim jest sztuka, która sama w sobie jest wspaniałym nauczycielem i pomaga nam studiować samych siebie. 

Scroll to top