MILASOO

Sztuka współczesna, obrazy z żywicy, luksusowe patery drewniane

Obrazy jako przekaźnik ludzkich emocji

Obrazy są wspaniałym nośnikiem naszych emocji, zarówno Artysta jak i odbiorca mogą widzieć w nim coś zupełnie innego. Na świat patrzymy przez pryzmat własnych doświadczeń, przekonań. Każda twórczość, pomaga nam przejść dalej, poszerzyć swoje pudełko w którym siedzimy. Każdy z nas ma swoje własne, jednak za pomocą wchodzenia w głąb siebie, oraz tego co nas otacza, potrafimy poszerzyć swoją świadomość i dostrzegać to co na pozór jest niewidoczne. Wymaga to otwartości, wejścia w rolę obserwatora, który jest otwarty na wszystko.

Stojąc przed obrazem, mamy czas by oddać się refleksji i próbować zobaczyć co Artysta chciał przekazać/ukazać, oraz czas by oddać się własnym przemyśleniom i zobaczyć co czujemy patrząc na niego, jakie myśli się w nas pojawiają. Może nas skłonić do poczucia wdzięczności, lub stawienia czoła własnym ukrytym cieniom, które potrzebują uwolnienia.

Każdy obraz “mówi”, lub krzyczy to forma fizyczna, która potrafi dotrzeć wgłąb nas i poruszyć odpowiednie miejsca. Ręcznie malowany obraz to nośnik informacji przekazany w formie. Nie ma jednej i właściwej interpretacji żadnego dzieła sztuki, ponieważ każda żyjąca istota ma prawo do odbierania go na swój własny unikalny sposób. Potęga sztuki polega na tym, że potrafi wywoływać określone stany emocjonalne u swoich odbiorców, potrafi przekazać to czego nie da się wyrazić słowami. Choć możemy cieszyć się szerokim zasobem słownictwa, to w porównaniu z uczuciami i emocjami jesteśmy jeszcze daleko.

Autorskie obrazy, które powstały z prawdziwego powołania, potrzeby urzeczywistnienia się są w stanie przelać emocje na swojego odbiorcę. Sztuka Abstrakcyjna, wyrażająca radość i miłość jest w stanie wzbudzić te same lub zbliżone emocje u osoby, która na niego patrzy. Mając tego rodzaju obrazy dookoła siebie częściej, możemy częściej odnotować u siebie dobry nastrój i zmienić swój ogląd na otaczający nas świat. Taki Radosny Obraz pięknie sprawdzi się w domu czy mieszkaniu, które są naszą Oazą.

Kolory, kształty oraz linie użyte przez Artystę, nadają dziełu określony wygląd. Żywe, czułe, słodkawe barwy o ciepłych lub chłodniejszych odcieniach charakteryzują dzieła, przekazujące promienność, zadowolenie, chęć życia, wesołość. Potrafią wprawić w stan zachwytu dniem codziennym. Pastele oraz wszelkie odcienie różu i czerwieni, ( również w połączeniu z czernią) potrafią aktywować w nas miłość, która jest dostępna dla każdej żyjącej istoty.

Sztuka nawiązująca do przyrody, w postaci morskich obrazów, fragmentów Nieba, wszelakiej Fauny i Flory, w których zawierają się odcienie zielonego i niebieskiego to obrazy natury, która jest dla nas balsamem oraz pierwotną formą relaksu i pełnego odprężenia . Kojące obrazy powinny znajdować się w sypialniach, restauracjach, hotelach, salonach Spa, oraz wszystkich miejscach, których celem jest wytworzenie łagodnej aury.

Na sam koniec, muszę wspomnieć o najistotniejszym elemencie całej układanki. Dotyczy on zarówno zakupu sztuki jak i większości dóbr, które nabywamy w swoim życiu. Ważne jest by, kierować się swoim przeczuciem co do danego przedmiotu, jeśli dana rzecz wzbudza w nas poczucie głębokiego czystego pragnienia oznacza to, że jest to zdecydowanie dla nas. Intensywne odczucie zawsze stanowi dla nas drogowskaz i sugeruje, że dana rzecz jest właśnie dla nas, oraz że będziemy się dobrze czuć w jej towarzystwie. Jeśli coś jest dla nas obojętne, lub tego po prostu nie czujemy, dajmy sobie spokój, zaoszczędzimy w ten sposób przestrzeń nie tylko w domu ale i swoim wnętrzu, a tym samym damy szansę komuś dla kogo przedmiot będzie idealnym spełnieniem.

Scroll to top