MILASOO

Sztuka współczesna, obrazy z żywicy, luksusowe patery drewniane

Zadbaj o swoją Artystyczną Higienę

Higiena umysłu jest niezbędnym elementem zdrowego funkcjonowania zwłaszcza w dzisiejszym świecie. Bardzo łatwo o utratę uwagi, bombarduje się nas jako społeczeństwo falami informacji które nam w żaden sposób nie służą, natomiast obniżają odporność, podnoszą poziom stresu i strachu, powodują że gonimy za nie swoimi marzeniami i pragnieniami. 

Dlatego tak istotne jest byśmy dbali o siebie jako istoty w ujęciu Holistycznym, szczególnie w czasie gdy dotyka nas wszystkich covid19

Zwracając uwagę nie tylko na posiłki, jakie spożywamy, ale muzykę, której słuchamy, filmy które oglądamy, książki i podcasty których słuchamy, przestrzenie w jakich przebywamy, oraz wszelkie przedmioty którymi się otaczamy, wpływamy na jakość naszego BYCIA.

Istnieje mnóstwo badań i doświadczeń ukazujących wpływ powyższych bodźców na stan Naszego JESTESTWA.

Anielskie Skrzydła – 60 cm

Mając tego świadomość w swojej pracy i pasji kładę na powyższe elementy szczególny nacisk, by moje prace nie były zwykłą ładną ozdobą, to nie ma być pusty przedmiot. To element, wnoszący nową jakość do życia i przestrzeni.

O tym, jak przestrzeń wpływa na nasze samopoczucie, mówiono już w szkole Bauhaus (1919r.), jej powstanie  to zasługa cenionego architekta i czołowego przedstawiciela modernizmu, Waltera Gropiusa. Chwilę po zakończeniu I wojny światowej objął on stanowisko stanowisko dyrektora w weimarskiej Szkole Rzemiosł Artystycznych. Wniósł do niej swój punkt widzenia, łącząc miejsce z Akademią Sztuk Pięknych. Celem Bauhausu było wspomaganie człowieka przez sztukę. Artyści mierzyli wysoko – marzyła im się sztuka stosowana w służbie „nowego człowieka“.

Idea szkoły, opierała się na czynnikach ergonomicznych, mechanicznych i co najważniejsze psychologicznych. W projektach niesamowicie ważne było, aby uwzględniały one potrzeby człowieka, natomiast w procesie samego projektowania brano pod uwagę czynniki biologiczne, socjologiczne i co zaskakujące w owych czasach ekologiczne. 

Jak widać, naturalną potrzebą człowieka jest podążanie za tym co służy lepszej jakości życia. Dzięki wielu wspaniałym badaczom oraz odważnym ludziom, którzy przełamywali i nadal przełamują schematy dostrzegamy jak wiele niesamowitych mechanizmów kieruje naszym życiem, znając je możemy usprawnić ich działanie. Jedynie mając pojęcie o istnieniu czegoś możemy mieć na to realny wpływ. 

Cokolwiek znajduje się w umyśle, jest jak miasto w chmurach, wyłanianie się życia oraz doświadczeń to urzeczywistniające się myśli. 

Dla osoby cierpiącej, przebywanie w negatywnej przestrzeni będzie przykrym doświadczeniem, nie wspomoże w żaden sposób jej regeneracji, a czas będzie się zdawał stać w miejscu. Jednak, gdy będzie ona inspirująca, zachęcająca do życia, człowiek nabiera wówczas,  witalności, chęci do życia, poczucia kreacji. Przestrzeń wspierająca to niekoniecznie luksus w ogólno przyjętym rozumieniu. To miejsce z odpowiednio dobraną kolorystyką, przestrzenne, które składa się z możliwie jak największej ilości naturalnych surowców, jest zharmonizowane i  uporządkowane. Materiały, które towarzyszą wnętrzu są przyjemne dla zmysłów. Kształty elementów współtowarzyszących również pozytywnie oddziałują na nasz zmysł wzroku, przyczyniając się odczuwania określonych emocji. 

Bardzo często jesteśmy w stanie już na progu stwierdzić, czy dane miejsce wywołuje w nas pozytywne czy negatywne emocje. Wchodząc do kawiarni, możemy poczuć atmosferę sprzyjającą spotkaniom biznesowym, lub pracy zdalnej. 

Jeśli jesteśmy świadomi bycia tu i teraz, zauważymy że używamy w takim miejscu bardziej wyrafinowanego słownictwa, skupiamy się na subtelniejszej mowie ciała, jakość naszych myśli automatycznie wzrasta. Kawiarnia jest przykładem, który ma na celu ukazać, że takie odczucia mogą towarzyszyć nam w każdym wnętrzu.  

Scroll to top