MILASOO

Sztuka współczesna, obrazy z żywicy, luksusowe patery drewniane

MEANDRUJĄCA RZEKA W DREWNIANEJ KOMPOZYCJI

Żywicę epoksydową odkryłam kilka lat temu mieszkając w Wielkiej Brytanii, budziłam się w nocy rysując wymyślne stoły i inne meble. Mimo, że mój Tata jest Stolarzem, jeszcze po swoim Ojcu, nie wprowadzałam owego projektu w życie. Zajęłam się natomiast Sztuką za pomocą której tworzę tzw. Obrazy Abstrakcja. Tymczasem mój Tata podjął wyzwanie i po dłuższej przerwie w zawodzie z powodów zdrowotnych i wielu innych życiowych turbulencji wykonał niesamowity Dębowy Stół. Obserwowałam ile serca, pasji, samodyscypliny i precyzji w niego włożył. To niesamowite jak pasja potrafi tchnąć w człowieka życie, w moich oczach powstał wówczas niczym Fenix z Popiołu. To piękna historia, której miałam szczęście być świadkiem i z której wyciągnęłam lekcje również dla siebie samej,ponieważ inni ludzie są również naszymi nauczycielami, w szczególności rodzice.

Stół to integralna część każdego wnętrza, towarzyszy nam w życiu codziennym, oraz przy specjalnych okazjach, gdy celebrujemy z rodziną i przyjaciółmi ważne chwile naszego życia. To również rodzaj wizytówki w biurze, sali konferencyjnej. Każda ceniąca się restauracja chcąc zadbać o dobro swoich klientów zadba o to by stół przy którym przyjmowani są goście spełniał odpowiednie kryteria.

Stół z żywicy stworzony z litego drewna dębowego, został poddany obróbce ręcznej, dzięki czemu udało się zachować a nawet uwypuklić jego naturalne kształty, w ten sposób blat głęboko nawiązuje do natury. Kanion wypełniony czarną żywicą epoksydową, jawi się jako meandrująca rzeka, wprowadzając element wody do jego kreacji. Naturalne walory zachowały swe unikalne wartości, w tym rustykalne pęknięcia, które zostały wypełnione czarną żywicą. Niepowtarzalność wzoru obok wyjątkowej tekstury stanowi główny atut stołu z żywicy epoksydowej. Możemy operować z różnymi rodzajami drewna oraz kolorystyką. To sprawia, że wachlarz możliwości aranżacyjnych z jego udziałem jest naprawdę bogaty. Wyposażenie wnętrz odgrywa w naszym życiu ogromną rolę, stół i tak w większości przypadków będzie w centrum uwagi, można jednak dobrze zagrać z innymi dekoracjami, jeśli nie chcemy by to właśnie stół w jadalni lub salonie jako pierwszy zabierał Dech w Piersiach.

Kreacja Przestrzeni nie ma końca, jest to jednak przyjemna czynność, zwłaszcza, kiedy znamy samych siebie i jesteśmy ze sobą zintegrowani.. Wówczas, by dodać smaku danemu wnętrzu, odpowiednio dobrane panele ścienne uratują sytuację. Sztuka Współczesna zapewnia moc możliwości, ściany we wnętrzach szepczą delikatnie prosząc o to by je odziać, zaznaczyć ich obecność. Są niczym kobiety, które kochają zdobienia w postaci ubrań, pięknego makjiażu i biżuterii, chociażby tej minimalistycznej. Ozdoby ścienne stanowią dopieszczenie przestrzeni, tak jak dobrze dobrany krawat stanowi zwieńczenie wizytowego męskiego odzienia.

Jeśli chcemy by mieszkanie emanowało ciepłem, przytulnością musimy skupić się na odpowiednich dekoracjach ściennych, oraz pozostałych elementach wyposażenia wnętrza. Najlepiej stworzyć przestrzeń w myśl od ogółu do szczegółu. Zaczynając od koloru ścian, idąc przez stół jadalniany, panel ścienny/obraz po świeże kwiaty, które według starożytnej Nauki Ajurwedy są organami seksualnymi roślin, w moim odczuciu stanowią symbol najpiękniejszego daru jaki stanowi Życie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top