MILASOO

Sztuka współczesna, obrazy z żywicy, luksusowe patery drewniane

Jedno z moich najciekawszych podróżniczych i architektonicznych i duchowych odkryć tego roku zakrawające w dużej mierze o Bohemian Style. Jestem pod ogromnym wrażeniem, niesamowitego miejsce, które udowadnia, że można znaleźć  Raj na Ziemi, należy jedynie dobrze się rozglądać . Miejsce zaprojektowane przez Eduardo Neira pośrodku Meksykańskiej dżungli w Tulum, nazywane miastem Sztuki. Resort Azulik to marka rozwijająca inicjatywy w dziedzinie gościnności, architektury, zrównoważonego rozwoju, odnowy biologicznej, gastronomii, sztuki, mody, luksusu, designu, kreatywności i innowacji.

Jako dziecko widząc filmy Since Fiction, w głębi czułam, że jest w nich jakaś prawda, że to co widzę będzie kiedyś prawdziwą rzeczywistością. Uważałam, że ludzka wyobraźnia ma jakieś podstawy/zasoby z których czerpie. Dlaczego o niektórych mówi się, że byli/są wizjonerami ? W moim odczuciu, dlatego, że głęboko uwierzyli, że to co powstało w ich umyśle jest fizyczną prawdą. Mieli konkretną wizję/intencję – czysty obraz.  W wielu filmach możecie dostrzec różnego rodzaju Osady, które wyglądem przypominają połączenie życia na Ziemii z innymi światami/planetami. Azulik jest dla mnie tego idealnym przykładem.

 

Twórca określił bardzo trafnymi słowami,że sztuka jest w stanie przewidzieć to, czego jeszcze nie możemy sobie wyobrazić. Artyści są naszymi przewodnikami w tej podróży, przekazując to, co wciąż jest poza naszą zdolnością postrzegania. Pomagają nam projektować nowe możliwe światy, przywracają nasze sumienie i pozwalają nam pamiętać o sobie, pochodzeniu i tym, kim naprawdę jesteśmy.

.

Milasoo ART
Milasoo ART

 

  Zgłębiłam Wizję Projektanta, który w jednej ze swoich wypowiedzi wspomniał, że  nie będą oni ścinać żadnych drzew, których aktualnie wewnątrz jednego z  obiektów jest  około  200.   Nie zmieniono naturalnego kształtu podłóg, dlatego  nie są one płaskie. Komunikacja z gości odbywa się za pomocą wiadomości, które podróżują drewnianymi kulkami w całym hotelu zamiast telefonów. Nie używa się zasłon, prądu, pryszniców, minibarów ani klimatyzatorów. Luksus interpretowany jest jako ponowne połączenie ze źródłem. AZULIK może zachęcać i sprzyjać spotkaniu najlepszych duchów naszych czasów, zaangażowanych w badanie nowych form ponownego łączenia się jako jednostki i jako wspólnota.

Na nowo definiując parametry przestrzenne i koncepcyjne doświadczenia artystycznego, organiczne kształty i meandrujące ścieżki wyjątkowych przestrzeni wystawowych IK LAB zanurzają zwiedzającego w stan medytacji, służąc jako brama do odkrycia i łączności. IK LAB został zbudowany na palach, które podnoszą konstrukcję z ziemi, umożliwiając zwierzętom przechodzenie pod galerią. Założenie zachowania wszystkich drzew w przestrzeni dało projektantom możliwość budowania wokół natury, szanowania jej i uczenia się od niej. W całym Resorcie wykorzystano lokalne materiały i techniki. Jednym z głównych materiałów, których użyto do budowy, jest bejuco, winorośl dżungli,  używana przez rzemieślniczych Majów.

ZAK IK jest ekskluzywnym butikiem mody w hotelu AZULIK , który łączy modę, design, architekturę, biżuterię i sztukę w przestrzeni pełnej kontrastów, faktur, wrażeń i ścieżek, które poprowadzą Cię przez ekskluzywne projekty, autorstwa Rotha (Eduardo Neira), szanuje istniejące drzewa wewnątrz obiektu i zaprasza do chodzenia boso po wypolerowanym betonie, który tworzy modny pas , korytarze, lustra wodne, naturalne tunele z liśćmi i roślinnością wewnątrz. Struktura zbudowana z drewna regionalnego na naturalnych formach przypomina nam otaczającą dżunglę, w której znajduje się butik.

.

 
 
Scroll to top