MILASOO

Sztuka współczesna, obrazy z żywicy, luksusowe patery drewniane

 

Wyobraź sobie jak po całym satysfakcjonującym dniu, wreszcie przychodzi czas tylko dla Ciebie, czas dla ciała i umysłu. W sypialni marzeń, w której Twoje oczy widzą wszystko co piękne, na stoliku nocnym czeka Twoja ulubiona książka i pachnące świece. Stajemy się coraz bardziej świadomi i zdajemy sobie sprawę z konsekwencji jakie niesie ze sobą niewystarczająca ilość snu. Nie tylko przespane godziny, ale również ich jakość mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Sypialnia to nasza świątynia, w niej nasze ciało i umysł regenerują się po ciężkim i pełnym wrażeń dniu. Ta część mieszkania powinna być najbardziej luksusową i osobistą przestrzenią – strefą komfortu, relaksu, odprężenia i romansu.

 

Obraz By Milasoo

Zadbaj o siebie, bo jesteś swoją najlepszą życiową inwestycją! Pracując za granicą, wracają do domu, po całym tygodniu pracy, mimo, że byłam bardzo zmęczona, zabierałam się za porządki w swojej sypialni. Wiedziałam, że zachowując odpowiednią higienę snu, drugiego dnia obudzę się wypoczęta, szczęśliwa i gotowa do działania. Następnym krokiem była kąpiel, oczywiście w towarzystwie świec i muzyki relaksacyjnej. W ten sposób zaczynałam celebrować swój czas wolny.

Kilka Tipów, Które Sprawią, że Sypialnia Stanie się Twoją ulubioną częścią domu

Porządek

Uporządkowana i schludna przestrzeń to jasny umysł, bałagan wprowadza niepotrzebny nieład, hamując stan jakiegokolwiek rozluźnienia. Usuń z pola widzenia wszelkie zbędne przedmioty, które mogłyby Cię rozproszyć. Pomocna w tym przypadku może okazać niewielka urocza komódka i organizer.

Elektronice mówimy STOP

To kolejny krok na drodze do stworzenia sypialni marzeń, należy pozbyć się wszelkich urządzeń elektrycznych z tego pomieszczenia. Wiem, że dla niektórych z Was może być to bolesne, ale pomyślcie co jest ważniejsze? Telewizor, laptop bądź telefon, każde z tych urządzeń emituje fale elektromagnetyczne. Zamiast tego połóżcie na stoliku nocnym ulubioną książę i notatnik z długopisem. Gwarantuję jednak, że przyjdą wówczas do głowy nagle, z nikąd różne pomysły, o których nigdy wcześniej byście nie pomyśleli. Warto zapisywać też myśli, które nawiedzają nas w środku nocy lub zaraz po przebudzeniu.

Słodka Ciemność

Upewnij się, że sypialniana przestrzeń czasie nocy jest spowita ciemnością. Jeśli za oknem dostrzegasz lampę uliczną upewnij się, że jej światło nie jest dla Ciebie widoczne z łóżka. Wszelkie urządzenia emitujące światło takie jak np. zegar powinny zniknąć z pola widzenia. Naukowo dowiedziono, że nawet najmniejsze światło, może utrudniać sen. Jakie jest więc rozwiązanie? Zamontuj roletę lub powieś zasłony, które zatrzymają światło uliczne, a przy okazji dodadzą pazura Twojej aranżacji. Możesz też zaopatrzyć się w niebanalna opaskę na oczy, wybór należy do Ciebie.

Zachowaj temperaturę 18-20 °C

Optymalna temperatura, jaka powinna być utrzymywana w sypialni, by zapewnić komfort snu. Otwórz okno, wpuść dobrą energię, nie ma nic lepszego niż powiew świeżego powietrza zwłaszcza przed snem. Wygoń to co zbędne i negatywne, zaproś wszystko co nowe i dobre. Przygotuj ulubioną koszulkę lub piżamę w której czujesz się maksymalnie wygodnie i przez którą Twoje ciało może oddychać . Warto zadbać też o pościel, najlepiej, by były to naturalne materiały takie jak: bawełna, wełna, len czy jedwab.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top